Najlepszy dyżurny garnizonu podlaskiego 2018 roku - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy dyżurny garnizonu podlaskiego 2018 roku

Data publikacji 25.09.2018

Podkomisarz Mirosław Turko z KPP w Sokółce to najlepszy dyżurny garnizonu podlaskiego 2018 roku. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zakończyły się Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Policji. Dziś, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku młodszy inspektor Jacek Kumpiałowski pogratulował zwycięzcom i podziękował policjantom za udział w zmaganiach.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich obejmowała test wiedzy ogólnopolicyjnej, natomiast druga symulację pracy na stanowisku kierowania. W turnieju wystartowali policjanci reprezentujący wszystkie jednostki województwa podlaskiego.

Najlepszym dyżurnym garnizonu podlaskiego 2018 roku okazał się podkomisarz Mirosław Turko z KPP w Sokółce.

Na pozycji drugiej uplasował się komisarz Witold Opoński z KMP w Białymstoku, natomiast na trzeciej aspirant sztabowy Dariusz Ogurkis z KPP w Sejnach.

W finale uczestniczyło 14 najlepszych policjantów służby dyżurnej z jednostek powiatowych województwa podlaskiego. To oni uzyskali najlepsze wyniki w swoich komendach. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w każdej z konkurencji finałowych.

Dziś, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku młodszy inspektor Jacek Kumpiałowski pogratulował zwycięzcom i podziękował policjantom za udział w zmaganiach. Jednocześnie podkreślił, jak ważny jest aspekt samokształcenia, zwłaszcza na takim stanowisku, jak dyżurny. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku zaznaczył również, jak ogromną rolę odgrywają dyżurni w Policji.