Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa - lekcja pierwsza - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa - lekcja pierwsza

Data publikacji 27.03.2019

Na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku odbyła się pierwsza lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć było prawidłowe prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu edukację z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

Dziś, na na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku odbyła się pierwsza lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć było prawidłowe prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie szkół uczestniczących w projekcie dowiedzieli się między innymi: jak segregować odpady, gdzie wyrzucać niebezpieczne śmieci czy dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna i dlaczego należy robić to prawidłowo. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się jak powstaje ciepło i prąd z odpadów.

Akcja została przygotowana przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we współpracy ze Strażą Pożarną, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Nadleśnictwem Dojlidy i spółką "Lech". Szkoła ma na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia. Dzieci poznają między innymi zasady bezpiecznych zachowania w domu, dowiedzą się co zrobić gdy wybuchnie pożar czy tez tego jak należy zachowywać się w lesie.

 

 

  • Pracownik w kamizelce i kasku ochronnym oprowadza dzieci po pomieszczeniu składowania odpadów
  • Wnętrze Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. W tle poruszają się dzieci.
  • Wnętrze Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Pracownik Zakładu wskazuje element obecnym na miejscu dzieciom.
  • Wnętrze Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. W tle ściana z monitorami. W pomieszczeniu znajdują się dzieci i pracownik Zakładu.
  • Teren Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Na zewnątrz zakładu znajdują się dzieci. Dzieci znajdują się w kamizelkach.
  • Przed budynkiem Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów znajdują się dzieci ubrane w kamizelkach.
  • Wnętrze Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przez szybę spogląda trojka dzieci.
  • Wnętrze Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. W tle zaparkowany pojazd ciężarowy. Pracownik Zakładu rozmawia z dziećmi.
  • Przed Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych pracownik zakładu rozmawia z dziećmi. W tle znajduje się parking samochodowy.