WSPÓLNIE ZADBAJMY O BEZPIECZNY MOTOCYKLOWY SEZON 2019… - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WSPÓLNIE ZADBAJMY O BEZPIECZNY MOTOCYKLOWY SEZON 2019…

Rozpoczął się kolejny motocyklowy sezon. Policjanci w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” promować będą wśród motocyklistów i kierujących samochodami, zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym oraz wzajemny szacunek.

Niewątpliwie jazda motocyklem sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jest jednak, by była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości, bowiem ciągle jej niedostosowanie do warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Warto pamiętać, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, ponadto umiejętności, przede wszystkim jednak – zdrowego rozsądku i ostrożności. Ważne też, aby nie przeceniać swoich możliwości.

Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów. Powinni oni mieć świadomość, że po drodze jeżdżą także miłośnicy jednośladów. Szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy uczestnicy ruchu muszą pamiętać o wzajemnym szacunku i wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo.

Policjanci przypominają! Na drodze warto być widocznym. Elementy odblaskowe znacznie poprawiają widoczność użytkowników jednośladów. Warto również pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

 

KMP w Suwałkach