Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODZIĘKOWANIA POLICJANTOM ZAANGAŻOWANYM W USTALENIE I ZATRZYMANIE SPRAWCY POSTRZELENIA

Data publikacji 26.08.2019

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem oraz jego Zastępcą młodszym inspektorem Jackiem Tarnowskim, złożyli podziękowania dla policjantów zaangażowanych w sprawę ustalenia i zatrzymania sprawcy postrzelenia mężczyzny w Białymstoku. Policjanci analizowali najdrobniejsze szczegóły, które mogły pomóc w ustaleniu sprawcy zdarzenia.

Dziś, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem oraz jego Zastępcą młodszym inspektorem Jackiem Tarnowskim, w obecności p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku inspektora Macieja Wesołowskiego, wręczyli podziękowania policjantom zaangażowanym w sprawę postrzelenia mężczyzny.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia na białostockim osiedlu Wygoda. Ze wstępnych informacji wynikało, że jeden z kierowców zajechał drogę drugiemu. Po krótkiej wymianie zdań kierowca volkswagena oddał strzał z wiatrówki w kierunku kierowcy opla. Po wszystkim podejrzany oddalił się z miejsca. 

Śledczy analizowali najdrobniejsze szczegóły zdarzenia, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości i miejsca przebywania podejrzanego. Dzięki intensywnej pracy białostockich policjantów kierowca volkswagena znalazł się w rękach mundurowych jeszcze tego samego dnia. A już po dwóch dniach został doprowadzony do prokuratury. 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński podkreślił, że dzięki właśnie tak szybkim i skutecznym działaniom policjantów formacja cieszy się największym poparciem społecznym. 

  • wyróżnieni policjanci
  • Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński podczas przemowy
  • Minister  Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński podczas odczytywania listu gratulacyjnego
  • Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji składający podziękowania
  • Komendant Wojewódzki składający gratulacje
  • wszyscy wyróżnieni policjanci wraz z Ministrem i Komendantami