Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PROJEKT EDWARD – EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH

Data publikacji 26.09.2019

Dzisiaj, 26 września br., w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, podlascy policjanci włączyli się w działania w ramach projektu EDWARD 2019. Główną ideą projektu jest zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach nie tylko regionu i kraju ale i Europy.

Dziś, podlascy policjanci włączyli się w ogólnoeuropejskie działania w ramach projektu EDWARD 2019. Od godzin rannych przed Zespółem Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku przy ulicy Słonimskiej policjanci ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, a także pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz ratownicy z Grupy Ratowniczej MEDIVAL zaprezentowali szereg atrakcji. Uczniowie mogli skorzystać z symulatora zderzeń oraz symulatora dachowania. Do dyspozycji mieli również alkogole. Mundurowi zaprezentowali także sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie między innymi nowoczesne radiowozy marki BMW. Chwilę wcześniej uczniowie pierwszych klas mogli dowiedziec się o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także udzielania pierwszej pomocy będąc świadkiem zdarzenia drogowego. 

Policjanci na ulicy Słonimskiej kontrolowali również pojazdy, a kierowców uświadamiali jakie są najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Funkcjonariusze informowali także o ogólnoeuropejskiej akcji, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej problemu jakim jest duża liczba osób zabitych na drogach. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych uczestników ruchu drogowego. Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. #ProjectEDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 26 września.

KPP w Augustowie

KMP w Łomży

KPP w Sokółce

  • Policjant i dyrektor ośrodka ruchu drogowego na spotkaniu przed szkołą.
  • Uczniowie mierzą alkogogle, policjantka stoi obok.
  • Uczniowie zakładają alkogogle. Obok stoi policjantka.
  • Dwóch policjantów ruchu drogowego. Obok stoją policjanci.
  • Policjanci stoją przy radiowozie. Obok stoją uczniowie.
  • Uczniowie z alkogoglami.