Policyjne działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie"

Data publikacji 30.12.2019

Za nami okres świąt Bożego Narodzenia, który wymagał od podlaskich policjantów wzmożonej pracy i czujności na drogach. W dniach 24-29 grudnia na podlaskich drogach zostały przeprowadzone działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Policjanci zatrzymali 41 nietrzeźwych kierowców oraz byli wzywani do 5 wypadków drogowych.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie". Podstawowym celem tej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. Podczas prowadzonych działań policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących. Funkcjonariusze sprawdzali również stan trzeźwości kierowców oraz reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W piątek po godzinie 19 w Łomży, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 38-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejnym przykładem nieodpowiedzialnego zachowania był 35-letni kierowca, który został zatrzymany do kontroli w sobotę, na jednej z ulic Białegostoku. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Z kolei wczoraj na krajowej "ósemce" w rejonie miejscowości Kumiała policjanci z podlaskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli ciężarowe renault, którego kierowca wykonywał przewóz materiałów niebezpiecznych. Mężczyzna wykonując manewr wyprzedzania nie zastosował się do znaków: "zakaz wyprzedzania" oraz "linia podwójna ciągła", za co został ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Tylko wczoraj, w działaniach wzięło udział ponad 80 policjantów ruchu drogowego. Mundurowi skontrolowali 367 pojazdów oraz ujawnili 187 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości.

Ładowanie odtwarzacza...