Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlaska grupa Speed w akcji

Data publikacji 03.06.2020

Policjanci z "drogówki" wchodzący w skład podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli zarejestrowanego w Hiszpanii volkswagena. Jadący nim mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość, a następnie wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania. Kierowcą pojazdu okazał się obywatel Łotwy, który za swoją jazdę został ukarany wysokimi mandatami karnymi.

W ubiegły czwartek, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wchodzący w skład podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli volkswagena. Zarejestrowany w Hiszpanii pojazd został nagrany przez kamerę nieoznakowanego radiowozu na krajowej ósemce w miejscowości Katrynka. 34-letni kierowca najpierw przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h jadąc 121 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Chwilę później ten sam kierowca wyprzedził inny pojazd lekceważąc znak P-3 "linia jednostronnie przekraczalna" oraz znak ostrzegawczy A-2 "niebezpieczny zakręt w lewo". Za swoje manewry mężczyzna otrzymał dwa mandaty karne na łączną kwotę 800 zł.

Opis filmu: Film rozpoczyna się zdjęciem radiowozów BMW oznakowanych i nieoznakowanych ustawionych w szeregu przy ruchliwej drodze. Następnie na tym zdjęciu pojawia się napis podlaska grupa speed. Potem jest przejście na widok z kamery nieoznakowanego radiowozu. Na kamerze widać jak volkswagen jedzie z prędkością sto dwadzieścia jeden kilometrów na godzinę. Następnie jest przejście w stylu konfetti na następny kadr, na którym ten sam pojazd wyprzedza inny pojazd w miejscu do tego niedozwolonym to znaczy na łuku drogi i linii ciągłej. Po tym jest przejście na zdjęcie po zmierzchu oznakowanego radiowozu i napis małpa podlaska policja. W tle od początku leci muzyka klubowa.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.58 MB)

Powrót na górę strony