„BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA” NA PODLASKICH DROGACH - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

„BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA” NA PODLASKICH DROGACH

Data publikacji 15.06.2020

Policjanci, w minioną sobotę, zwracali szczególną uwagę na zachowania motocyklistów na drogach Podlasia. Kierowcy tych jednośladów zaliczani są również do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Temu, czy poważnie podchodzą do przepisów ruchu drogowego, przyglądało się blisko 150 policjantów ruchu drogowego, w tym z podlaskiej grupy SPEED.

Podczas kilkunastogodzinnych działań policjantów ruchu drogowego, prowadzonych na podlaskich drogach tylko w sobotę, mundurowi ujawnili 64 kierowców motocykli, którzy nie stosowali sie do przepisów prawa o ruchu drogowym. Blisko 150 policjantów z ruchu drogowego, w tym z podlaskiej grupy SPEED, skontolowało ponad 170 motocyklistów. W 5 przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. 30 kierowców przekroczyło dozwoloną przepisami prędkość, która jest zaliczana do jednej z głównych przyczyn wypadków drogowych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także 2 motocyklistów, którzy pomimo powtarzanych apeli postanowili kierować motocyklem pod wpływem alkoholu a także 2 bez uprawnień do kierowania motocyklami.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.


 

 

  • policjanci ruchu drogowego
  • policjant ruchu drogowego jedzie motocyklem
  • policjant ruchu drogowego dokonuje pomiaru prędkości
  • policjanci ruchu drogowego na motocyklach
  • policjanci ruchu drogowego na motocyklach
Ładowanie odtwarzacza...