Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNE WAKACJE 2020

Data publikacji 26.06.2020

Podlascy policjanci rozpoczęli działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się wakacji. 26 czerwca to również Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. W związku z tym w hali dworca autobusowego w Białymstoku mundurowi zaprezentowali spot z udziałem białostockiego olimpijczyka. Film promujący spędzanie wakacji na sportowo skierowany jest głównie do młodzieży. Również do młodych mieszkańców województwa podlaskiego skierowany jest rozpoczynający się dzisiaj "Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje". Podczas dzisiejszego spotkania nie zabrakło również policjantów ruchu drogowego. Mundurowi z "drogówki" zwrócili szczególną uwagę na konieczność sprawdzania stanu technicznego pojazdów - głównie autobusów, trzeźwość kierowców i bezpieczny sposób przewożenia dzieci.

Dziś, podlascy policjanci zainaugurowali szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim przebywającym w województwie podlaskim podczas rozpoczynających się wakacji. Mundurowi przypomnieli, że 26 czerwca to również Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. W związku z tym w hali dworca autobusowego w Białymstoku można było obejrzeć spot z udziałem białostockiego medalisty Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata - Wojciecha Nowickiego. Film przedstawiający negatywne konsekwencje dopalaczy i narkotyków, a także promujący spędzanie wakacji na sportowo skierowany jest głównie do młodzieży. Premiera spotu odbyła się wczoraj w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Głównym celem policyjnych działań jest wspieranie młodych ludzi w wybieraniu za każdym razem rozsądku. Policyjne przedsięwzięca obywają się w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego Mam wybór... wybieram rozsądek, w realizacji którego mundurowi współpracują między innymi z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich.

Również do młodych mieszkańców województwa podlaskiego skierowany jest "Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje". Inicjatywa rozpoczyna się dziś o potrwa do 15 lipca. Adresowana jest do młodzieży w wieku 13-19 lat i polega na pokonaniu wybranego dystansu i zarejestrowaniu tego dowolnym urządzeniem wskazującym czas i pokonaną trasę. Przedsięwzięcie realizowane jest również w ramach programu Mam wybór... wybieram rozsądek przy wsparciu: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Grupy Ratowniczej Nadzieja, Urzędu Marszałkowskiego, Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga" i NSZZ Policjantów województwa podlaskiego.

W ramach dzisiejszych obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, przewodnicy psów służbowych szkolili się w hali dworca autobusowego. Czworonożni funkcjonariusze wraz ze swoimi opiekunami doskonalili umiejętność wykrywania narkotyków. Do identyfikacji narkotyków służy też spektrometr "Ramana" - ten analizator zaprezentowali dzisiaj policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego.

O bezpieczeństwie podczas podróży na drogach zadbają policjanci ruchu drogowego. Mundurowi przypomnieli o obostrzeniach przy podróżowaniu środkami komunikacji publicznej (zasłanianiu ust i nosa, dystansie od innych osób oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa). Funkcjonariusze zwrócili również uwagę jak istotny jest dobry stan techniczny pojazdu podczas podróży, przede wszystkim autobusów, którymi podróżują dzieci i młodzież. Jedną z wielu inicjatyw podlaskich policjantów było przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz sprawdzania kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Tegoroczne wakacje będą na pewno inne od tych w poprzednich latach z uwagi na pandemię koronawirusa. Szczególnie musimy uważać, musimy być ostrożni i odpowiedzialni i oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży czy nad wodą, dodatkowo musimy stosować się do ograniczeń w związku z COVID-19.

Podlascy policjanci życzą Wszystkim bezpiecznych wakacji!

 • Przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem.
 • Przewodnik psa służbowego stoi na dworcu autobusowym.
 • Konferencja prasowa policji. Na górze widać telebim.
 • Analizator narkotyków.
 • Policjant przedstawia analizator narkotyków i walizkę z narkotykami.
 • podlascy policjanci podczas briefingu o bezpiecznych wakacjach
 • podlascy policjanci podczas briefingu o bezpiecznych wakacjach
 • podlascy policjanci podczas briefingu o bezpiecznych wakacjach
 • podlascy policjanci podczas briefingu o bezpiecznych wakacjach
 • podlascy policjanci podczas briefingu o bezpiecznych wakacjach
 • podlascy policjanci podczas briefingu o bezpiecznych wakacjach
 • podlascy policjanci podczas briefingu o bezpiecznych wakacjach
 • osoby na sympozjum
 • osoby na sympozjum

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.45 MB)

Powrót na górę strony