Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca tira w kamerze SPEED-u

Data publikacji 01.07.2020

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy, którego kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu i nie stosował się do znaków drogowych. Kierującym okazał się obywatel Białorusi, który za swoją nieodpowiedzialną jazdę na drodze krajowej został ukarany mandatem karnym.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed, 18 czerwca, patrolowali krajową ósemkę między Białymstokiem a Augustowem. Po południu zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy DAF, którego kierowca zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała, jak 47-latek w miejscowości Dryga w gminie Suchowola wyprzedza na skrzyżowaniu i dodatkowo nie stosuje się do znaku zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się obywatel Białorusi, który za swój manewr został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i kierowanie się rozsądkiem oraz wyobraźnią w drodze do celu!

Opis filmu: Jadą pojazdy po drodze krajowej. W pewnym momencie widać jak pojazd ciężarowy wyprzedza inne pojazdy. Manewr wykonuje na skrzyżowaniu i dodatkowo nie stosuje się do znaku zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Po wyprzedzaniu powraca na prawy pas ruchu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.01 MB)

Powrót na górę strony