Aby wakacje były bezpieczne… - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Aby wakacje były bezpieczne…

Data publikacji 14.07.2020

Podlascy policjanci spotkali z uczestnikami obozu sportowego w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Rajgrodzie. Wszystko po to, by porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji i zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla tego okresu. Spotkania odbywają się na terenie całego województwa.

Dziś, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, spotkali się z 25-osobową grupą dzieci uczestniczących w obozie sportowym w jednym z ośrodków na terenie Rajgrodu. Wszystko po to, aby w ramach akcji “Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa”, wspólnie porozmawiać z młodym pokoleniem o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w okresie wakacji. Była to rónież doskonała okazja, aby zwrócić najmłodszym uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla letniego, beztroskiego, wakacyjnego wypoczynku.

W ramach programu profilaktycznego #niezaWODNYratownik mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Program ten wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Dużą popularnością wśród uczestników obozu cieszył się quiz edukacyjny o postawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą przygotowany przez podlaskich policjantów.

Uczestnicy spotkania zobaczyli również pokaz umiejętności policyjnych psów służbowych. Policjanci z łomżyńskiej patrolówki wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zaprezentowali pokaz tresury i posłuszeństwa psów służbowych. Mundurowi opowiedzieli również słuchaczom o zasadach bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.

Ostatnim etapem przedsięwzięcia był "Wirtualnym biegu po bezpieczne wakacje". Tym razem dwukilometrowy dystans pokonała młodzież z policyjnej klasy mundurowej z Zespołu Szkół w Niećkowie. Ta inicjatywa podlaskich policjantów odbyła się w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego "Mam wybór ... wybieram rozsądek", w realizacji którego mundurowi współpracują między innymi z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich.

Tego typu spotkania odbywają się na terenie całego województwa przez okres wakacyjny.


 

  • dwie osoby biegną
  • kilka osób biegnie
  • policjantki rozmawiają
  • dziecko trzyma piłkę
  • Policjantka rozmawia z młodzieżą
  • Policjantka rozmawia z dziećmi