Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa interwencja policjanta ze Speedu

Data publikacji 01.12.2020

Podziękowania od osób którym się pomogło są zawsze miłe. Tym razem przekonał się o tym aspirant Dariusz Soroczyński z podlaskiej grupy Speed. Pomoc policjanta, chociaż nietypowa, miała jak widać dla kierowcy z południa Polski duże znaczenie. Dlatego rodzina mężczyzny przesłała maila, w którym dziękuje za okazaną pomoc.

Był niedzielny poranek. Policjant z podlaskiej grupy Speed aspirant Dariusz Soroczyński pełnił służbę na ulicach Białegostoku. Podczas kontroli pojazdu na ulicy Ciołkowskiego, podjechał do niego inny kierowca, pytając o drogę. Okazało się, że mężczyzna pierwszy raz przyjechał do Białegostoku z południa Polski i zabłądził. Nawigacja samochodowa, na którą się zdał całkowicie zawiodła. Natomiast telefon komórkowy rozładował się, dlatego mężczyzna postanowił zwrócił się o pomoc do policjanta. Mundurowy postanowił pilotować kierowcę pod wskazany przez niego adres. Dzięki pomocy policjanta kierowca uniknął błądzenia po białostockich ulicach i najważniejsze...bezpiecznie dojechał do celu.

Dzień dobry, chciałabym bardzo podziękować za postawę prezentowaną przez asp. Dariusza Soroczyńskiego i za pomoc, której udzielił mojemu tacie w tę niedzielę.  Tata w tę niedzielę pojechał pierwszy raz autem do Białegostoku, całkowicie zdając się na nawigację samochodową. Jak się okazało, nawigacja z powodu problemu z zasięgiem sieci zaczęła wariować i nijak nie można było z niej skorzystać. Dzięki pomocy p. Soroczyńskiego mój tata dojechał bez problemu na właściwe miejsce, unikając tym sam błądzenia po obcym mieście. Raz jeszcze bardzo dziękuję za taką postawę, proszę - w miarę możliwości - przekazać te podziękowania raz jeszcze p. Dariuszowi.  Pozdrawiam, Karolina Krasnowska

  • Policjant stoi obok pojazdu i budynku komendy.
Powrót na górę strony