Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod czujnym okiem policjantów z drogówki

Data publikacji 30.08.2021

Kilkunastu policjantów z drogówki, w tym z grupy Speed, skontrolowało blisko 70 pojazdów. Mundurowi ujawnili 66 wykroczeń dotyczących głównie przekroczenia dopuszczalnej prędkości czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. To bilans zorganizowanych spotkań kierowców w Białymstoku.

Policjanci z drogówki, w tym z grupy Speed, dbało o bezpieczeństwo kierowców, którzy wzięli udział w zorganizowanych spotkaniach w Białymstoku. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, w tym limitów prędkości. Tam, gdzie były one łamane pasjonaci samochodów musieli liczyć się ze stanowczą reakcję policjantów. Mundurowi reagowali na każde wykroczenie, zwłaszcza te, które rażąco wpływały na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość ich kierowców. To również doskonała okazja do tego, aby przypomnieć kierowcom, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków.

W sumie kilkunastu policjantów z drogówki skontrolowało blisko 70 pojazdów. Mundurowi ujawnili 66 wykroczeń dotyczących głównie przekroczeń prędkości czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. W sumie 11 kierowców zostało pouczonych, a 55 otrzymało mandaty karne. Dodatkowo, policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

 

 

 

Powrót na górę strony