Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby droga do szkoły była bezpieczna...

Data publikacji 31.08.2021

Już jutro uczniowie wyruszą w drogę do szkoły. Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, policjanci kontrolują autobusy, którymi przewożeni będą uczniowie oraz sprawdzają oznakowanie w rejonach szkół oraz przejść dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o to, aby ta droga do szkoły była bezpieczna.

Już jutro dzieci i młodzież wyruszą w drogę do szkoły. Aby była ona bezpieczna, podlascy policjanci, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, prowadzą wzmożone kontrole autobusów, które będą przewozić uczniów do szkół. Mundurowi sprawdzają stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów oraz ich oznakowanie. Funkcjonariusze kontrolują ponadto wymagane dokumenty i uprawnienia kierowców, jak również ich stan trzeźwości. Policjanci sprawdzają również, czy znaki drogowe w rejonie szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Mundurowi zwracają uwagę na oznakowanie poziome, pionowe, sygnalizację świetlną oraz urządzenia bezpieczeństwa. Wspólnie zadbajmy o to, aby droga do szkoły była bezpieczna. Jednocześnie przypominamy, że dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcom przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze. Pieszym natomiast, że są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i  przechodzenia przez jezdnię. Pamiętajcie też, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

 

  • Policjant kontroluje autobus.
  • Policjant kontroluje autobus.
  • Policjant kontroluje autobus.
  • Policjant kontroluje autobus.
  • Policjant kontroluje autobus.
  • Policjant kontroluje autobus.
Powrót na górę strony