Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo uczestników ruchu pod okiem policjantów ze Speedu

Data publikacji 05.01.2022

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych w ruchu drogowym. Mimo wzrostu kwot za wybrane wykroczenia podlascy policjanci z grupy Speed codziennie zatrzymują kierowców, którzy łamią przepisy drogowe. Już kilkuset kierowców odczuło zmiany wynikające z wyższych stawek mandatów, a kara grzywny nałożona przez sąd może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Od 1 stycznia obowiązują nowe, wyższe stawki grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Przekonali się o tym między innymi kierowcy zatrzymani przez policjantów z podlaskiej grupy Speed. Pierwsi dwaj wpadli w ręce mundurowych już pierwszego dnia. 19-letni kierowca bmw został zatrzymany wieczorem w Białymstoku na Alei Jana Pawła II. Mężczyzna wpadł na policyjny radar, kiedy jechał 105 kilometrów na godzinę. W miejscu tym obowiązywała "pięćdziesiątka" i był to teren zabudowany. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy i został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Jego konto zasiliło również 10 punktów karnych. Drugi z kierowców został zatrzymany na ulicy M. Skłodowskiej-Curie tuż po tym jak jechał po chodniku i przejściu dla pieszych. Okazało się, że za kierownicą skody siedział 21-latek. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Kolejny kierowca, który przekonał się o nowych przepisach to 30-letni kierowca audi, który został zatrzymany w poniedziałek na krajowej 19 w Czarnej Białostockiej. Mężczyzna jechał samochodem niedopuszczonym do ruchu. Okazało się, że kupił on audi na Litwie i nie zarejestrował samochodu w Polsce. Za to wykroczenie 30-latek również został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasilił 1 punkt karny.

Przypominamy, że kara grzywny nałożona przez sąd została zwiększona 6-krotnie i może wynosić nawet 30 tysięcy złotych.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

Powrót na górę strony