Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sobotnia prędkość pod okiem podlaskich policjantów

Data publikacji 23.05.2022

Blisko 170 policjantów skontrolowało ponad 800 pojazdów. Mundurowi ujawnili niemal 780 wykroczeń, z czego blisko 550 dotyczyło przekroczeń prędkości. 8 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, a 5 za jazdę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się, 40 - letni kierowca renault, który pędził w terenie zabudowanym 113 kilometrów na godzinę. To bilans sobotnich działań podlaskich policjantów z drogówki, w tym mundurowych z grupy Speed.

Policjanci z drogówki, w sobotę, zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy po podlaskich drogach. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków oraz w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają prędkość. Sprawdzali również miejsca zgłaszane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Tylko przez pierwsze 4 miesiące tego roku, z jej powodu na podlaskich drogach, doszło do 21 wypadków. W wyniku tych zdarzeń 5 osób zginęło, a 33 zostały ranne.

Blisko 170 policjantów z drogówki, w tym z grupy Speed, skontrolowało 806 pojazdów. Mundurowi ujawnili 778 wykroczeń, z czego 547 dotyczyło przekroczeń prędkości, a w 353 przypadkach, doszło do nich w rejonie przejść dla pieszych. 8 osób straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali też 5 kierowców pod wpływem alkoholu i zatrzymali 40 dowodów rejestracyjnych.

Wśród kierowców, którzy stracili prawa jazdy rekordzistą okazał się 40-latek zatrzymany przez policjantów z wysokomazowieckiej drogówki. Mężczyzna wpadła na krajowej 63, kiedy pędził renault 113 km/h. W miejscowości Szulborze - Kozy przekroczył prędkość o 63 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci ukarali mieszkańca Mazowsza mandatem w wysokości 2000 złotych i 10 punktami. Takie same konsekwencje poniosła 21-letnia kierująca audi. Kobieta wpadła na radar policjantów z białostockiej drogówki, kiedy pędziła ulicą Jana Pawła II 111 km/h. Tym samym przekroczyła prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym. Godzinę później, w tym samym miejscu został zatrzymany kierowca fiata. 35-letni mieszkaniec Warszawy jechał z prędkością 106 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". W tym przypadku kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpadło również 10 punktów.

Relacje z działań w poszczególnych komendach Policji:

Komenda Miejska Policji w Białymstoku

Komenda Miejska Policji w Łomży

Komenda Miejska Policji w Suwałkach

Komenda Powiatowa Policji w Kolnie

Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach

Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem

 

  • Policjanci mierzą prędkość
  • Policjanci mierzą prędkość
  • Policjanci mierzą prędkość
  • Policjanci mierzą prędkość
  • Policjanci mierzą prędkość
  • Policjanci mierzą prędkość
Powrót na górę strony