Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie!

Data publikacji 23.11.2022

Podlascy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, nadużywające alkoholu. To właśnie one, w tym jesienno-zimowym okresie, są szczególnie narażone na wychłodzenie. W związku z tym, funkcjonariusze podejmują gro działań w trosce o ich zdrowie i życie oraz apelują - Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie! Mundurowi sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. W związku z tym, podlascy policjanci zwracają szczególną uwagę na te osoby i systematycznie kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Również w ramach wspólnych patroli z funkcjonariuszami innych służb, sprawdzają miejsca pobytu osób narażonych na wychłodzenie. Podczas każdej z tych wizyt przekazują informacje, o miejscach, gdzie osoby te mogą znaleźć schronienie czy zjeść ciepły posiłek. Oprócz monitorowania sytuacji osób zagrożonych wychłodzeniem, policjanci podejmując różnego rodzaju inicjatywy, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym. Chociażby przykład dzielnicowych z bielskiej komendy, którzy pomogli 74-letniemu mieszkańcowi powiatu. W domu seniora było zimno, a on sam był schorowany i nie miał czym rozpalić w piecu. Mundurowi przynieśli opał, ogrzali dom i podgrzali mężczyźnie posiłek. Informacje o trudnej sytuacji mieszkańca gminy Bielsk Podlaski przekazali pomocy społecznej. W okresie mrozów, hasło „pomagamy i chronimy” nabiera szczególnego znaczenia.

Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Zwracajmy uwagę również na osoby żebrzące. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że osoba potrzebuje pomocy. 

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej lub żebrzącej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" lub "żebractwo". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

  • Policjanci sprawdzają pustostany
  • policjantka podczas służby
  • Policjanci sprawdzają pustostany
  • Policjanci sprawdzają pustostany
  • Policjanci sprawdzają pustostany
  • Policjanci sprawdzają pustostany
  • Policjanci sprawdzają pustostany
  • Policjanci sprawdzają pustostany
  • Policjanci sprawdzają pustostany
Powrót na górę strony