Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 20.11.2023

Blisko dwustu policjantów z drogówki skontrolowało prawie tysiąc pojazdów. Mundurowi ujawnili ponad tysiąc wykroczeń, z czego prawie osiemset dotyczyło przekroczeń prędkości. 2 osoby straciły prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Dodatkowo policjanci zatrzymali 8 kierowców pod wpływem alkoholu. To bilans piątkowych działań podlaskich policjantów z "drogówki", w tym mundurowych z podlaskiej grupy Speed.

Od piątku do soboty przez 24 godziny, policjanci z "drogówki", w tym z grupy speed sprawdzali z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach Podlasia. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości.

Blisko dwustu policjantów skontrolowało 1000 pojazdów, ujawniając przy tym 1012 wykroczeń. 788 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, w tym 512 zrobiło to w rejonach przejść dla pieszych. 8 kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Policjanci ukarali mandatami 669 uczestników ruchu drogowego, 289 pouczyli, a w 54 przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi w 2 przypadkach zatrzymali też prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volvo, którym kierował 55-latek. Mężczyzna przekroczył prędkość, jednak uwagę mundurowych zwrócili pasażerowie, którzy z nim podróżowali. Policjanci zapytali kierującego o pasażerów, których przewozi i usłyszeli, że ich nie zna i zabrał ich "na stopa", gdy był na terenie Litwy, jadą do Warszawy, a później na zachód Europy. Trzej mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości, oświadczyli, że są narodowości syryjskiej i irańskiej. Pomimo tego, że pasażerowie nie posiadali dokumentów udało się ustalić, że osoby te nielegalnie przebywały na terenie Polski. Mężczyźni wraz z kierującym zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Z kolei w Rzepnikach policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca przekroczył prędkość o 92 km/h. Obywatel Rosji jechał 142 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 15 punktami.

  • policjant przy radiowozie
  • Policjanci z radarem.
  • Policjanci z radarem.
Powrót na górę strony