Aktualności

PO PONAD 30 LATACH SŁUŻBY ODSZEDŁ NA EMERYTURĘ INSPEKTOR JACEK KUMPIAŁOWSKI I ZASTĘPCA KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W BIAŁYMSTOKU

Data publikacji 03.02.2024

Po ponad trzydziestu latach służby odszedł na emeryturę I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Jacek Kumpiałowski. Przez ostatnie lata nadzorował pion prewencji w garnizonie podlaskim. Jego obowiązki zostały powierzone inspektorowi Krzysztofowi Woźniewskiemu, który do tej pory był Komendantem Miejskim Policji w Łomży.

Po ponad trzydziestu latach służby odszedł na emeryturę I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Jacek Kumpiałowski. Przez ostatnie lata inspektor Jacek Kumpiałowski nadzorował pion prewencji w garnizonie podlaskim. Jego obowiązki zostały powierzone inspektorowi Krzysztofowi Woźniewskiemu, który do tej pory był Komendantem Miejskim Policji w Łomży. Z tej okazji w Oddziale Prewencji Policji odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Kamila Borkowskiego, jego zastępców: inspektora Jacka Tarnowskiego i Sławomira Wilczewskiego. W uroczystości wzięli udział także kapelani podlaskiej policji, przedstawiciele związków zawodowych na czele z Krzysztofem Wierzbickim - Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa podlaskiego, kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a także komendanci miejscy i powiatowi województwa podlaskiego oraz kierownicy i koordynatorzy komórek organizacyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pracownicy policji i policyjni emeryci.

Inspektor Jacek Kumpiałowski swoją przygodę z mundurem rozpoczął w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku w październiku 1993 roku. Służył głównie w tej jednostce i komórkach sztabowych. Tam przechodził kolejne szczeble kariery i zdobywał doświadczenie na stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych. Inspektor Jacek Kumpiałowski został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant, Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, Złotą Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Wczoraj inspektor Jacek Kumpiałowski pożegnał się ze sztandarem i złożył meldunek o zdaniu obowiązków I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

  • Policjanci na zbiórce.
  • Policjanci na zbiórce.
Powrót na górę strony