Aktualności

(Nie)trzeźwy poniedziałek

Data publikacji 09.07.2024

Każdego dnia podlascy policjanci prowadzą liczne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji pn. „Trzeźwy poniedziałek” mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 9400 kierujących.

Policyjna akcja "Trzeźwy poniedziałek” rozpoczęła się wczoraj wczesnym rankiem. Blisko 200 mundurowych wyposażonych w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadziło działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy w 39 przypadkach oraz ujawnili jedną osobę naruszającą sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie kontroli drogowych okazało się, że 43 kierowców prowadziło pojazdy po spożyciu alkoholu, a jeden uczestnik ruchu drogowego był pod wpływem środków odurzających.

Podlascy policjanci z grupy SPEED w Klewinowie zatrzymali do kontroli motocykl, który na drodze z ograniczeniem do 90km/h poruszał się z prędkością 140km/h. Podczas czynności okazało się, że w organizmie mężczyzny były ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo jednoślad nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania oraz dowód rejestracyjny.

Sejneńscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który zaparkował peugeotem przed posesją zgłaszającego w Gibach oraz dziwnie się zachowuje. Funkcjonariusze ujawnili przy nim susz koloru zielonego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ponadto w jego organizmie był ponad promil alkoholu.

Pamiętajmy, że odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii!

KPP w Zambrowie
KMP w Suwałkach
KMP w Białymstoku

  • Policja podczas czynności
  • Policja podczas czynności
  • Policja podczas czynności
Powrót na górę strony