Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zatrzymali 64-latka, który znęcał się nad żoną
Policjanci zatrzymali 64-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczynał awantury oraz groził swojej żonie. Decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu.
23.06.2026 Białystok -
37-latka prowadziła auto mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie
Funkcjonariusze z ruchu drogowego łomżyńskiej Policji zatrzymali 37-latkę, która kierowała autem mając w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kobieta zaprzeczała, aby kierowała autem. Zeznania świadków mówią co innego. Policjanci ustalają zakres odpowiedzialności karnej 37 - latki. Już zatrzymano jej prawo jazdy, a samochód trafił na parking strzeżony. Mieszkanka gminy Łomża noc spędziła w policyjnej celi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
22.06.2026 Łomża -
Kolejne prawa jazdy zatrzymane za nadmierną prędkość
Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, jeden w obszarze zabudowanym drugi poza. Miejsca kontroli zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
22.06.2026 Łomża -
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez zambrowskich policjantów
Miniony weekend na drogach powiatu zambrowskiego upłynął pod znakiem nieodpowiedzialnych zachowań kierowców. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mając w organizmie 2 promile alkoholu, a jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego.
22.06.2026 Zambrów -
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych
W weekend policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Dwóch mężczyzn trafiło do zakładu karnego, natomiast trzeci uniknął odbycia kary po opłaceniu zasądzonej grzywny.
22.06.2026 Zambrów -
ZA SZYBKO NA DK 63 – PRAWA JAZDY ZATRZYMANE
Policjanci zambrowskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierowcy na trzy miesiące stracili prawa jazdy. Zostali również ukarani mandatami i punktami.
22.06.2026 Zambrów -
43-latek zatrzymany z narkotykami
Policjanci z białostockiej patrolówki zatrzymali 43-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Białymstoku, gdy mężczyzna kłócił się z kolegą. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
22.06.2026 Białystok -
WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ MAJĄC 2,5 PROMILA I ZAKAZ
Suwalscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 34-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
22.06.2026 Suwałki -
LIBACJA ALKOHOLOWA ZAKOŃCZYŁA SIĘ UGODZENIEM NOŻEM
Suwalscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie doszło do awantury małżeńskiej. W jej trakcie 70 - letnia kobieta zraniła nożem swojego męża. Mężczyzna trafił do szpitala, a kobieta do policyjnej celi. Suwalczanka została zatrzymana i usłyszała zarzut uszkodzenia ciała. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.
22.06.2026 Suwałki -
Przyjechał na zakupy mając ponad 2,5 promila
Policjanci z hajnowskiej patrolówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 55-latek mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie przyjechał do sklepu, na zakupy. Okazało się, że Hajnowianin dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Stracił je kilka miesięcy wcześniej również za jazdę po alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
22.06.2026 Hajnówka -
Przeszedł przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę
Rutynowa interwencja policjantów w Zambrowie zakończyła się zatrzymaniem 41 - letniego mieszkańca miasta. Funkcjonariusze, którzy zwrócili uwagę na mężczyznę przechodzącego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, znaleźli przy nim marihuanę.
19.06.2026 Zambrów -
Tryb przyspieszony dla kierowcy na zakazie
W trybie przyspieszonym za popełnione przestępstwo odpowiedział 45 - latek, który kierował Audi mając dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec powiatu zambrowskiego został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnego dnia stanął przed sądem.
19.06.2026 Zambrów -
Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty
O tym, jak dotkliwe są to kary finansowe za jazdę po alkoholu, przekonał się kolejny rowerzysta zatrzymany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. 31-latek jechał rowerem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
19.06.2026 Wysokie Mazowieckie -
Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe wpadł w ręce kryminalnych z Łomży
Łomżyńscy kryminalni zatrzymali 25 - latka poszukiwanego do przestępstw narkotykowych. Mieszkaniec Łomży najbliższy rok i dwa miesiące spędzi w zakładzie karnym.
19.06.2026 Łomża -
Za szybko o niemal 100 kilometrów na godzinę
Pędził 189 kilometrów na godzinę, zatrzymali go policjanci z łomżyńskiej drogówki. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem. Miejsce kontroli zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
19.06.2026 Łomża -
ZA SZYBKO W KOTŁACH - KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY
Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu Fiatem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 kilometrów na godzinę. Za popełnione wykroczenie 24-latek został również ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów.
19.06.2026 Bielsk Podlaski -
SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ, BYŁ NIETRZEŹWY
Nietrzeźwy 39-latek kierując Audi spowodował kolizję. Okazało się, że sprawca miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
19.06.2026 Bielsk Podlaski -
Wielki finał trzeciej odsłony kampanii #ZnamTeNumery za nami
Telewizja Puls i Komenda Główna Policji zakończyły trzecią edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery, której celem jest edukacja osób starszych i ich bliskich oraz zwrócenie uwagi na grożące im wyłudzenia danych osobowych czy pieniędzy. Wielkim finałem tej edycji było ogłoszenie 17 czerwca br. zwycięzców w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych, którego tematyka była inspirowana przesłaniem kampanii a celem – upowszechnianie wiedzy o dobrych praktykach i bezpieczeństwie seniorów.
19.06.2026 KGP -
Zatrzymani za pobicie - trafili do aresztu
Na 3 miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy pobili 58-latka i grozili, że go spalą. Po tym zabronili mu opuszczać mieszkanie. Do działania podjudzały ich partnerki, które śmiały się z poszkodowanego. Cała czwórka usłyszała zarzuty pobicia, którego następstwem było spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a 36 i 32-latek dodatkowo zarzut wywierania wpływu na osobę poprzez groźby i pozbawienie wolności, oba w warunkach recydywy.
19.06.2026 Białystok -
Policjanci zatrzymali kierowcę, który zlekceważył dwa sądowe zakazy
Dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów nie powstrzymały mieszkańca gminy Mońki przed wyruszeniem w drogę. Jego podróż zakończyła się jednak w policyjnej celi. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
18.06.2026 Mońki