Widoczni i ekologiczni

Widoczni i ekologiczni

Data publikacji 06.03.2012

Funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w okresie październik - listopad 2011 r. na terenie Białegostoku oraz powiatu białostockiego realizowali działania pod nazwą „Widoczni i Ekologiczni".

Białostoccy policjanci wręczali osobom pieszym torby na zakupy z motywem odblaskowym, zwracając tym samym uwagę na konieczność noszenia odblasków, które w istotny sposób wpływają na bezpieczeństwo. Codzienność pokazuje, iż niezwykle trudno jest przekonać osoby dorosłe do noszenie nawet drobnych elementów odblaskowych. „Odblaskowa torba” miała zachęcić pieszych uczestników ruchu do dbania o własne bezpieczeństwo.

Projekt "Widoczni i ekologiczni" został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

W ramach Projektu rozdano 2 500 ekologicznych toreb z odblaskami i ulotkami promującymi stosowanie produktów przyjaznych środowisku oraz używanie odblasków przez pieszych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony