Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„TRZEŹWY PIĄTEK” NA PODLASKICH DROGACH

Data publikacji 03.03.2025

Podlascy policjanci "drogówki" prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Wszystko odbywało się w ramach działań pod nazwą „Trzeźwy Piątek”. Policyjna akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Podlascy policjanci, w ostatni piątek od wczesnych godzin porannych, prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Wszystko odbywało się w ramach działań pod nazwą "Trzeźwy piątek". Policyjna akcja, w której udział brali mundurowi ze wszystkich komend miejskich i powiatowych województwa podlaskiego, miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. W całej akcji wzięło udział blisko 200 policjantów „drogówki”. Przebadali oni prawie 14 000 osób. 37 kierowców zdecydowało się wsiąść za kółko na podwójnym gazie – 23 z nich miało powyżej pół promila alkoholu.  

W piątek tuż przed godziną 6:00 w Dubinach, w powiecie hajnowskim policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Okazało się, że 43-letnia kierująca miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

KPP w Zambrowie
KPP w Kolnie
KPP w Łomży

 

  • Policjanci ruchu drogowego
  • Policjanci ruchu drogowego
  • Policjanci ruchu drogowego
  • Policjanci ruchu drogowego
  • Policjanci ruchu drogowego
  • Policjanci ruchu drogowego
Powrót na górę strony