Moniecka policjantka dziesiąta w Mistrzostwach Świata Policji w Biegach Przełajowych

Data publikacji 13.12.2013

Starsza posterunkowa Anna Wojtulewicz zajęła 10 miejsce w Mistrzostwach Świata Policji w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Azji w miejscowości Doha. To nie pierwszy sukces sportowy monieckiej policjantki.

Policjantka z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, st. post. Anna Wojtulewicz wróciła do jednostki z kolejnym trofeum. Tym razem 6 grudnia bieżącego roku w miejscowości Doha w Azji brała udział w Mistrzostwach Świata Policji w Biegach Przełajowych godnie reprezentując polską Policję. Nasza funkcjonariuszka na 8-kilometrowej trasie zawodów, w których uczestniczyli reprezentanci służb mundurowych z całego świata oraz sportowcy olimpijscy, zajęła wysokie 10 miejsce. To bardzo dobry wynik zważywszy na upał, jaki panował podczas rywalizacji.

St. post. Anna Wojtulewicz służy w Policji od prawie 2 lat. Na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Poza pracą znajduje jeszcze czas na realizację własnych zainteresowań. Biega i przede wszystkim wciąż pokonuje rywali na licznych zawodach. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych m.in. złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami z 2009 roku, srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu przełajowym z 2009 roku oraz brązowy medal w Przełajowych Mistrzostwach Polski Seniorów z 2010 roku. W 2012 roku brała udział w Policyjnych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych oraz w Mistrzostwach Polski Wszystkich Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych, na których zajęła I miejsca. Natomiast w tegorocznych Policyjnych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych również zajęła I miejsce, a w Mistrzostwach Polski Wszystkich Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych - miejsce II.