Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wyłudzanie kredytów ze SKOK Wołomin

Data publikacji 15.05.2015

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracując pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku zatrzymali sześć osób ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin pożyczek i kredytów na łączną kwotę prawie 100 milionów złotych. Osoby te posługiwały się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i o wysokości osiąganych dochodów, a proceder trwał od 2009 roku do 2013 roku.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracując pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku zatrzymali w tym tygodniu sześć osób (czterech mężczyzn w wieku 65, 55, 53 i 32 lata i dwie kobiety w wieku 51 i 45 lat) ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin pożyczek i kredytów na łączną kwotę prawie 100 milionów złotych. Zatrzymani prowadzili swój proceder w okresie od 2009 roku do 2013 roku wykorzystując do tego podstawione osoby i fikcyjne firmy oraz sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu, o wysokości osiąganych dochodów i sfałszowane operaty szacunkowe nieruchomości. Cała szóstka usłyszała już zarzuty. Wobec kierującego procederem 55-latka oraz 32-latka i 51-latki sąd zastosował w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W stosunku do pozostałej trójki prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Policjanci zabezpieczyli ponadto szereg dokumentów, komputerów oraz część gotówki. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

źródło – KWP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony