Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3-miesięczny areszt za falsyfikaty

Data publikacji 13.07.2015

Zatrzymany przez łomżyńskich policjantów 29-letni mieszkaniec Estonii, który podejrzany jest między innymi o wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów, decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej jednostki w ubiegły czwartek zatrzymali mazdę, którą poruszało się dwóch młodych obywateli Estonii. Z informacji posiadanej przez funkcjonariuszy wynikało, że poruszający się tym samochodem mężczyzna, w trakcie pobytu na stacji paliw w jednej z podłomżyńskich miejscowości, próbował zapłacić za drobne zakupy fałszywym banknotem o nominale 100 euro. Jak się szybko okazało, podejrzany o to przestępstwo 29-latek, niewiele wcześniej w ten sam sposób, usiłował wprowadzić fałszywe 100 euro jeszcze na dwóch innych stacjach paliw na terenie powiatu łomżyńskiego i grajewskiego. Mundurowi podczas przeszukania samochodu i bagażu ujawnili i zabezpieczyli między innymi 158 banknotów o nominale 100 euro należących do mężczyzny, wobec których istniało podejrzenie, że są falsyfikatami. W wyniku dalszej intensywnej pracy policjantów wyszło na jaw, że 29-latek podejrzany jest jeszcze o dwa kolejne przestępstwa, do których doszło na stacjach paliw w czerwcu br. mundurowi ustalili, że wprowadzono tam do obrotu fałszywe banknoty o nominale 100 euro. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania i wprowadzania do obrotu oraz przechowywania fałszywych pieniędzy. W sobotę Sąd Rejonowy w Łomży zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony