Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plaża 2015 w Łomży (video)

Data publikacji 21.07.2015

Na Plaży Miejskiej w Łomży funkcjonariusze łomżyńskiej Policji oraz mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przeprowadzili działania w ramach akcji „Plaża 2015”. Ich głównym celem było zwiększenie świadomości mieszkańców miasta dotyczącej zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, a co za tym idzie zapobieganie przypadkom utonięć.

Policjanci z Łomży realizujący zadania na wodach i terenach przywodnych, wspólnie z funkcjonariuszami odpowiedzialnymi za szeroko rozumianą profilaktykę przy udziale mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przeprowadzili w miniony piątek na Plaży Miejskiej w Łomży nad rzeką Narew działania „Plaża 2015”. Polegały one miedzy innymi na patrolowaniu obszarów wodnych i terenów bezpośrednio do nich przyległych, egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawnych w zakresie bezpieczeństwa osób, reagowaniu na osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych oraz kontroli jednostek pływających. Do akcji włączyli się także przedstawiciele Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja”, Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, Nadleśnictwa Łomża, Sanepidu, MOSiR-u, Straży Rybackiej, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Urzędu Miejskiego, czy MPK Łomża. Działania były również dobrą okazją do doskonalenia współdziałania funkcjonariuszy Policji z innymi służbami mundurowymi w sytuacji zagrożenia na wodzie. Ponadto równie istotnym elementem działań była część o charakterze profilaktycznym, którą mundurowi przeprowadzili na terenie plaży. Poprzez zabawę i różnego rodzaju konkursy policjanci, strażacy, leśnicy, ratownicy medyczni i pracownicy MOSiR-u przypominali plażowiczom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie oraz uczyli udzielania pierwszej pomocy. Jednak największymi atrakcjami spotkania był pokaz ratownictwa wodnego przy wykorzystaniu policyjnej łodzi i współdziałanie z ratownikami medycznymi, ratownikami wodnymi i strażakami oraz pokaz taktyki i techniki interwencji. Najmłodsi bardzo żywiołowo reagowali na umiejętności prezentowane przez psa służbowego. Ponadto za trafne odpowiedzi w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą otrzymywali materiały profilaktyczno – instruktażowe w postaci książeczek pod tytułem „Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie”, elementy odblaskowe oraz piłki plażowe. Ciekawą atrakcją była też możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu, łodzi policyjnej, czy wozu strażackiego. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą oraz zapobiegać przypadkom utonięć.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Film Film


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Film (format flv - rozmiar 27.12 MB)

Powrót na górę strony