Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka

Data publikacji 09.08.2015

Policjanci z komendy miejskiej w Łomży i wojewódzkiej w Białymstoku ustalają przyczyny i wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka odnalezionego w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży.

Wczoraj kilka minut przed godziną 16 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał telefoniczny sygnał o odnalezieniu w wodzie ciała dziecka. Do zdarzenia doszło w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Natychmiast w to miejsce skierowani zostali policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że kilku nastolatków - mieszkańców okolicznych miejscowości, przebywając nad stawem zauważyło w wodzie szmaciane zawiniątko. Po przyciągnięciu go do brzegu i rozwinięciu chłopcy zauważyli ciało dziecka. O swoim odkryciu powiadomili łomżyńskich policjantów. Wezwany lekarz stwierdził zgon noworodka płci męskiej. Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Z pomocą nurków ze straży pożarnej spenetrowane zostało również dno zbiornika wodnego. Decyzją prokuratora ciało chłopczyka zostało przewiezione do prosektorium, celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny i czas zgonu noworodka. Teraz nad ustaleniem okoliczności zdarzenia oraz nad dotarciem do rodziców i świadków intensywnie pracują policjanci z komendy miejskiej w Łomży i wojewódzkiej w Białymstoku.

Prosimy wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia tożsamości rodziców o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży (tel. /86/ 474 12 12) lub najbliższą jednostką Policji tel. 997 lub 112.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony