Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci stanęli na podium VIII FINAŁu OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW POLICJANTÓW DZIELNICOWYCH „DZIELNICOWY ROKU”

Data publikacji 27.10.2015

II miejsce w klasyfikacji indywidualnej i III w drużynowej to osiągnięcia jakimi mogą się poszczycić funkcjonariusze reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, którzy wzięli udział w VIII Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Tegoroczny finał zmagań o tytuł najlepszego polskiego dzielnicowego został rozegrany w dniach 21-23.10.2015 r. w Szkole Policji w Katowicach. W trakcie trzydniowych zmagań rywalizowało 34 dzielnicowych z wszystkich komend wojewódzkich Policji na terenie kraju. Podlaski garnizon Policji reprezentowany był przez młodszego aspiranta Roberta Kuligowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i starszego sierżanta Pawła Supronik z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Startujący w zawodach dzielnicowi, którzy wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich zawodów, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach, w zakres których wchodziły:

·  symulacja – podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową – zwyciężył: sierż. Krzysztof Srebnicki – KWP Kraków;

·   pierwsza pomoc przedmedyczna – zwyciężył: st. sierż. Paweł Supronik – KWP Białystok;

·   symulacja – przyjęcie interesanta – zwyciężył: st. asp. Piotr Kaliński – Komenda Sołeczna;

·   strzelanie – zwyciężył: mł. asp. Robert Kuligowski – KWP Białystok;

·   test wiedzy – zwyciężył: mł. asp. Paweł Rusinek – KWP Kraków.

W rywalizacji o tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego mł. asp. Robert Kuligowski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zajął zaszczytne II miejsce, nieznacznie ustępując tylko sierż. Krzysztofowi Srebnickiemu, reprezentującemu Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej nasi dzielnicowi ostatecznie zajęli III lokatę. W tej klasyfikacji tryumfatorami okazali się zawodnicy z Małopolski.

Najlepsi dzielnicowi wyjechali z Katowic z licznymi nagrodami ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji, Wojewodę Śląskiego, samorządy śląskich miast i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współorganizatora Zarząd Szkolny NSZZP.

W gali finałowej udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Cezary Popławski.

Był to już kolejny w tym roku sukces podlaskich policjantów. W czerwcu bieżącego roku w rozegranej w Krakowie XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” najlepszym okazał się asp. Rafał Sokólski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, który razem z kolegą z wydziału mł. asp. Danielem Sokólskim byli również najlepszą drużyną tego konkursu.

W czerwcu b.r. w  I Turnieju Oddziałów Prewencji, który odbył się w słupskiej Szkole Policji Oddział Prewencji Policji w Białymstoku zdobył III lokatę w klasyfikacji Generalnej.

Podlasianie okazali się również bezkonkurencyjni w rozegranym we wrześniu tego roku w Szkole Policji w Słupsku ogólnopolskim XXII finale Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” Wówczas tytuł „Patrolu roku 2015” zdobyli sierż. sztab. Hubert Kulesza i sierż. Hubert Klimaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl