Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze, powiatowe konsultacje społeczne na terenie powiatu grajewskiego

Data publikacji 07.02.2016

W miniony piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie odbyły się pierwsze, powiatowe konsultacje społeczne w obszarze tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W miniony piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie, funkcjonariusze miejscowej komendy Policji przeprowadzili pierwsze w powiecie konsultacje społeczne, które dotyczyły tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych miast i gmin powiatu grajewskiego, poszczególnych instytucji i urzędów, funkcjonariusze służb i straży, na co dzień współpracujących z Policją oraz lokalna społeczność. Na wstępnie uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie są założenia tworzenia map zagrożeń oraz jaką rolę w procesie zarządzania bezpieczeństwem publicznym mają odgrywać takie mapy. Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji przedstawił stan zagrożenia przestępczością na terenie powiatu w 2015 roku. Po wystąpieniu komendanta rozpoczęto obrady, podczas których uczestnicy spotkania mogli zgłaszać problemy i potrzeby, które ich zdaniem powinny zostać uwzględnione przy tworzeniu powiatowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Konsultacje zakończyły się posumowaniem zgłoszonych postulatów i przyjęciem zobowiązań do ich realizacji. Spotkanie pokazało jak ważny jest głos lokalnej społeczności w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących bezpieczeństwa w powiecie. Informacje uzyskane podczas konsultacji będą uwzględnione przy tworzeniu mapy zagrożeń w powiecie grajewskim.

Kolejne konsultacje zostały zaplanowane na dzień 10 lutego 2016 r. na godz. 10:00 i odbędą się w Urzędzie Miejskim w Rajgrodzie. Wszystkich mieszkańców miasta i gminy Rajgród serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu. Pamiętajmy – wspólnie możemy rozwiązać wiele problemów!

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl