Hajnowska Policja rozpoczęła konsultacje społeczne - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hajnowska Policja rozpoczęła konsultacje społeczne

Data publikacji 08.02.2016

Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce rozpoczęła konsultacje społeczne w ramach tworzenia „Mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego”. W piątek w Urzędzie Miasta w Hajnówce odbyły się konsultacje powiatowe, natomiast poprzedniego dnia we czwartek przeprowadzono spotkania z mieszkańcami Gminy Czyże oraz Gminy Dubicze Cerkiewne.

W ubiegły czwartek na terenie powiatu hajnowskiego odbyły się dwa spotkania w ramach debat funkcjonariuszy Policji z lokalną społecznością. O godz. 10.00 odbyła się debata w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach, natomiast o godz. 14.00 miało miejsce spotkanie z mieszkańcami gminy Dubicze Cerkiewne w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dubiczach Cerkiewnych. Kolejne konsultacje w ramach konsultacji społecznych służących tworzeniu „Mapy zagrożeń i bezpieczeństwa publicznego” odbyły się następnego dnia w piątek w Urzędzie Miasta w Hajnówce. Głównym celem inicjatywy tworzenia Mapy jest skuteczniejsza walka z przestępczością. Gospodarzem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce z udziałem kierownictwa jednostki oraz poszczególnych wydziałów, jak również dzielnicowych. W konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele samorządu, mieszkańcy powiatu oraz przedstawiciele różnych instytucji oraz służb mundurowych. W trakcie spotkań Komendant Powiatowy Policji w Hajnówce insp. Wojciech Rutkowski oraz Zastępca Komendanta mł. insp. Adam Mojsa przedstawiali założenia i cel spotkań konsultacyjnych ze społecznością lokalną oraz wyjaśniali, co będzie zawierać Mapa. Następnie zapoznali przybyłych ma spotkanie ze stanem bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu hajnowskiego oraz gmin, w których odbyły się spotkania. Kluczowym elementem spotkania był udział zebranych w dyskusji. Uczestnicy konsultacji bardzo chętnie dzielili się z przedstawicielami policji swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat zagrożeń i niebezpiecznych miejsc w ich okolicy. Policjanci otrzymali od mieszkańców szereg cennych informacji i wskazówek, których uwzględnienie z pewnością poprawi bezpieczeństwo w na terenie poszczególnych gmin, jak również na terenie całego powiatu. Tego typu spotkania będą cyklicznie organizowane przez hajnowską Policję we wszystkich pozostałych gminach na terenie powiatu.

źródło – oficer prasowy KPP w Hajnówce

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl