Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlaski garnizon ma nowych policjantów

Data publikacji 11.03.2016

43 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Daniel Kołnierowicz.

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby w podlaskim garnizonie. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 43 policjantów, którzy sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku inspektorem Danielem Kołnierowiczem funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się za kilka dni kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Następnie 25 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, 7 do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, 3 do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, po jednej osobie do Komend Powiatowych Policji w Bielsku Podlaskim, Grajewie, Mońkach i Wysokiem Mazowieckiem oraz po dwóch funkcjonariuszy do Sejn i Siemiatycz. Nowoprzyjęci do służby mundurowi mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od członków swoich rodzin i najbliższych, którzy uczestniczyli w tej uroczystości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony