Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Dyskoteka”

Data publikacji 26.06.2016

Zbadana trzeźwość ponad 2600 kierujących, skontrolowanych ponad 220 pojazdów i 13 zatrzymanych kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu - to tylko niektóre z efektów działań „Dyskoteka”, jakie minionej nocy na terenie całego województwa przeprowadzili podlascy policjanci pionu ruchu drogowego i kryminalnego.

Minionej nocy, od godziny 20.00 do 4.00 nad ranem kilkudziesięciu podlaskich policjantów pionu ruchu drogowego i pionu kryminalnego prowadziło na terenie całego województwa działania „Dyskoteka”. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych, a co za tym idzie także liczby osób poszkodowanych w wypadkach. Mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ponadto szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość. Podczas działań policjanci dokładnie sprawdzili ponad 220 pojazdów oraz zbadali trzeźwość ponad 2600 kierowców. Niestety, również i tym razem okazało się, że część kierujących zdecydowała się usiąść „za kółko” po spożyciu alkoholu. Tej nocy policjanci ujawnili 13 takich osób. W Białymstoku na ulicy Kopernika policjanci zatrzymali do kontroli samochód daewoo lanos. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec Białegostoku ma 1,4 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w Łomzy 27-letni kierowca volkswagena sharan miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Obaj nie mieli uprawnień do kierowania. W Mielniku 25-letnia mieszkanka Siemiatycz kierując fordem fiesta przewoziła 6-letnie dziecko mając 0,16 promila alkoholu w organizmie. W Białymstoku na ul. Fieldolfa – Nila 25-letni mieszkaniec Białegostoku prowadził mercedesa będąc pod działaniem środków odurzających.                                                                                                              

Ponadto podczas działań policjanci zatrzymali 14 praw jazdy i 13 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdu. Nie obyło się także bez mandatów. Funkcjonariusze ukarali nimi 106 osób. W 2 przypadkach mundurowi zatrzymali uprawnienia za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.                                                                                                                                        

Zarówno ta jak i podobne tego typu akcje pokazują, że niestety część kierowców nadal decyduje się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz przekracza znacznie dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym - stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też podlascy policjanci tego typu działania z pewnością będą przeprowadzać w najbliższej przyszłości.

 

.

 

Powrót na górę strony