Policyjne działania pod nazwą „Augustów” i „Grajewo” - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania pod nazwą „Augustów” i „Grajewo”

Data publikacji 03.07.2016

Skontrolowanych 240 pojazdów i ujawnionych ponad 210 wykroczeń - to tylko niektóre z efektów działań pod nazwą „Augustów” i „Grajewo” na drogach krajowych 8, 61 i 65, jakie przeprowadzili policjanci podlaskiej drogówki.

1 i 3 lipca od godziny 6.00 do 22.00 kilkudziesięciu podlaskich policjantów pionu ruchu drogowego na krajowych 8, 61 i 65 przeprowadziło działania pod nazwą  „Augustów” i „Grajewo”. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych, a co za tym idzie także liczby osób poszkodowanych w wypadkach. Mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ponadto szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość oraz stan techniczny pojazdów. Podczas działań policjanci dokładnie sprawdzili 240 pojazdów, zatrzymali 1 prawo jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych. Nie obyło się także bez mandatów. Funkcjonariusze ukarali nimi ponad 190 osób.

Zarówno ta jak i podobne tego typu akcje pokazują, że niestety część kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego stwarzając zagrożenie dla siebie i innych. Dlatego też podlascy policjanci tego typu działania z pewnością będą przeprowadzać w najbliższej przyszłości.

 

 

 

źródło – KWP Białystok

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl