Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poniedziałkowe uroczystości w Łomży

Data publikacji 05.12.2016

Dziś w Łomży odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński. Policyjne auta przekazane zostały dzielnicowym Łomży oraz Posterunkom Policji w Śniadowie i Nowogrodzie. Tuż po uroczystości wyruszyły w swoją pierwszą służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu łomżyńskiego.

Dziś w Łomży odbyło się przekazanie do służby nowych radiowozów. które zasiliły flotę Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Uroczystość odbyła się z udziałem mundurowych z łomżyńskiej jednostki oraz zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej  Pan nadbrygadier Leszek Suski, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Pan starszy brygadier Jarosław Wendt. Obecni byli też przedstawiciele służb mundurowych, lokalnych samorządów, duchowieństwa oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Spotkanie rozpoczął kierujący łomżyńską Policją Pan komisarz Marek Sienkiewicz, który przywitał wszystkich zebranych. Następnie zgromadzeni wysłuchali wystąpienia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego, który podziękował przedstawicielom samorządu lokalnego za wsparcie finansowe w zakupie radiowozów dla Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu. Po przemówieniach obecny na uroczystości Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski poświecił nowe radiowozy łomżyńskiej Policji. Kluczyki do nich wręczył funkcjonariuszom Pan Jarosław Zieliński wraz z przedstawicielami samorządów, które wsparły finansowo zakup samochodów.

Do Komendy Miejskiej Policji w Łomży trafiły dwa pojazdy kia ceed, wyposażone w silniki benzynowe o poj. 1,6l i  mocy 135 KM oraz dwa ople corsy wyposażone w silniki benzynowe o poj. 1,2l i mocy 69 KM. Łączna kwota zakupu wszystkich samochodów wyniosła ponad 200 tysięcy złotych, z czego połowa pochodziła ze środków samorządowych, natomiast pozostała kwota z budżetu Komendy Głównej Policji.

Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu łomżyńskiego. Dwa nowe radiowozy przekazane zostały dzielnicowym Łomży, których służba traktowana jest w sposób priorytetowy. To dzielnicowy jest policjantem „pierwszego kontaktu” ze społeczeństwem, więc inwestycja w przekazane dziś pojazdy to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców miasta Łomża. Dwa kolejne zasiliły Posterunki Policji w Nowogrodzie i Śniadowie. Będą służyć głównie mieszkańcom gmin Nowogród, Zbójna, Miastkowo i Śniadowo.

Z myślą o studentach uczelni, przy której odbyła się uroczystość przekazania radiowozów policjanci zorganizowali stoisko profilaktyczne. Zainteresowani mieli możliwość dowiedzieć się czym jest i na jakich zasadach działa policyjne narzędzie informatyczne, jakim jest Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w jaki sposób z niego korzystać. Mundurowi rozdawali też elementy odblaskowe, i zachęcali do korzystania z nich na terenie miasta.

Po uroczystości, w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży odbyło się Seminarium profilaktyczne, którego tematem był: „Czad cichy zabójca”. Honorowy Patronat nad Seminarium objął Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński. Na spotkaniu prelegenci – specjaliści ds. pożarnictwa oraz zaproszeni goście omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zimowego sezonu grzewczego i radzili jak ustrzec się przed skutkami nieprawidłowego użytkowania urządzeń grzewczych.

Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz w swoim wystąpieniu podkreślił rolę dzielnicowych we współdziałaniu na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu oraz nawiązał do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – jako narzędzia, które Policja powinna traktować w kategorii wyznacznika oczekiwań społecznych. Zachęcał także zgromadzonych w auli studentów do aktywnego korzystania z tego narzędzia. Pan Minister Jarosław Zieliński odniósł się natomiast do bezpieczeństwa na drogach, a w sposób szczególny, poruszył kwestię bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, podkreślając jak ważne jest być widocznym. Następnie rozdał uczestnikom Seminarium elementy odblaskowe. Wytypowanym wcześniej osobom wspólnie z księdzem Tomaszem Olszewskim wręczył czujniki czadu.

W trakcie uroczystości, Pan komisarz Ryszard Duchnowski pełniący dotychczas obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie, otrzymał z rąk wiceministra MSWiA akt powołania na to stanowisko. 

Wykład zwieńczony został pokazem działania służb ratunkowych podczas akcji związanej z ratowaniem życia przy silnym zadymieniu pomieszczenia, w którym przebywał człowiek.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony