Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Widzisz osobę zagrożoną wychłodzeniem – powiadom o tym Policję!

Data publikacji 09.01.2017

Łomżyńscy policjanci stale sprawdzają miejsca przebywania osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Ofiarami niskich temperatur stają się najczęściej osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, niezaradne życiowo a także te, które znajdują się na zewnątrz będąc pod wpływem alkoholu. Jeśli zobaczysz osobę, której grozi wychłodzenie, natychmiast powiadom o tym Policję.

Panujące na zewnątrz niskie temperatury są zagrożeniem głównie dla osób samotnych, w podeszłym wieku, niezaradnych życiowo a przede wszystkim bezdomnych szukających schronienia w miejscach, które niestety nie są bezpieczne. Łomżyńscy policjanci stale kontrolują pustostany, altanki ogrodowe, klatki schodowe czy przystanki autobusowe. Oprócz tego, że przebywanie w takich miejscach nie chroni przed wychłodzeniem organizmu, to niszczejące, często zdewastowane budynki grożą zawaleniem zaś próby ich ogrzania przy pomocy prowizorycznych pieców mogą zakończyć się pożarem. Dużym niebezpieczeństwem jest także wychodzenie na dwór osób będących pod wpływem alkoholu. Alkohol pozornie niweluje odczucie chłodu, ale w rzeczywistości prowadzi do wychłodzenia organizmu. Chwila nieuwagi, nierówna nawierzchnia, utrata stabilności, a w konsekwencji upadek i brak możliwości podniesienia się mogą zakończyć się tragedią. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu, zwłaszcza wtedy, gdy na dworze panują niskie temperatury.

Jeśli zobaczymy osobę, której grozi wychłodzenie należy natychmiast powiadomić o tym Policję pod numerem 997 lub 112.

 

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 14.55 MB)

Powrót na górę strony