Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlaskie działania „Nie bądźmy obojętni”

Data publikacji 12.02.2017

Policjanci województwa podlaskiego wraz z innymi służbami w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni” stale kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych czy niezaradnych życiowo.

Okres zimowy oraz występujące w tym czasie znaczne spadki temperatur, stwarzają szereg zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego. W minionym tygodniu w dniach od 8 do 10 lutego 2017 roku na terenie województwa podlaskiego zostały przeprowadzone działania prewencyjne w celu ich eliminacji. W szczególności dotyczyły osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych, niezaradnych życiowo, a także nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach nie przystosowanych do normalnego funkcjonowania.

W działania podjęte w obrębie garnizonu podlaskiego dodatkowo zaangażowane były podmioty pozapolicyjne zainteresowane utrzymaniem właściwego poziomu bezpieczeństwa i porządku na terenie województwa podlaskiego, takie jak miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej, jednostki ochotniczej straży pożarnej czy pracownicy kolei i Żandarmerii Wojskowej.

 Głównym celem działań było udzielenie pomocy i wsparcia osobom zagrożonym wyziębieniem. Ważnym elementem akcji było również informowanie bezpośrednio zainteresowanych jak i ogółu społeczeństwa za pośrednictwem mediów o możliwości skorzystania z pomocy placówek, gdzie osoby potrzebujące mogą się ogrzać, zjeść ciepły posiłek i otrzymać ubranie.

W minionych dniach do działań skierowano 802 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 2389 miejsc, wylegitymowali 1934 osoby oraz podjęli 980 interwencji, w tym:

  • 29 osobom udzielono pomocy przedmedycznej
  • 56 osób odwieziono do placówek pomocowych
  • 58 osób doprowadzono do izby wytrzeźwień
  • odwiedzono 264 osoby w podeszłym wieku, samotne, niezaradne życiowo.

źródło – Wydział Prewencji KWP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Więcej na stronach:

KMP w Białymstoku

KMP w Łomży

KMP w Suwałkach 1

KMP w Suwałkach 2

KPP w Kolnie

KPP w Sejnach

KPP w Siemiatyczach

KPP w Siemiatyczach 2

KPP w Sokółce

KPP w Zambrowie

 

 

Powrót na górę strony