Nabór psów do służby w Policji - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nabór psów do służby w Policji

Data publikacji 17.03.2017

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku poszukuje psów w wieku od roku do dwóch lat, które pomogą policjantom w codziennych obowiązkach i zadaniach.

Tropienie śladów przestępców, osób zaginionych, przeszukiwanie terenu i budynków podczas prowadzonych akcji, wyszukiwanie przedmiotów użytych do przestępstwa, narkotyków, a nawet obezwładnianie szczególnie niebezpiecznych osób - to codzienność psów służących u boku policjantów.

Komenda Wojeówdzka Policji w Białymstoku poszukuje czworonogów, które zasilą policyjne szeregi. Wcześniej zwierzęta będą poddane próbom charakteru, m.in. wykażą się w aportowaniu, obronie opiekuna i ściganiu osoby uciekającej, będzie także sprawdzona ich reakcja na strzał. Właściciel oferowanego do sprzedaży psa zobowiązany jest do przedłożenia dokumentacji, w tym:

- aktualnego zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie;

- dokumentu potwierdzającego pochodzenie psa, określonego w przepisach ustawy o ochronie zwierząt;

- wyników badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych i łokciowych wraz z opisem lekarskim (tj. pies wolny od dysplazji stawów biodrowych i  łókciowych);

- pełnej dokumentacji, jeżeli (pies w okresie od dnia kwalifikacji do dnia dostarczania do szkoły) poddawany był leczeniu lub dodatkowym badaniom.

Ponadto pies powinien być oznakowany czytelnym mikrochipem.

Osoby zainteresowane sprzedażą psów Policji prosimy o kontakt z koordynatorem ds. kynologii policyjnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – podkom. Grzegorzem Bielawskim, nr tel /85/ 670 33 85,  który dokona wstępnej oceny przydatności psa do służby.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl