Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja cyklu audycji „10.10 z dzielnicowym”

Data publikacji 03.04.2017

Dzisiaj na antenie Radia Białystok rozpoczął się cykl spotkań prowadzony pod hasłem „10.10 z dzielnicowym”. W białostockiej rozgłośni w poranny poniedziałek o swojej służbie i roli dzielnicowego opowiadali asp. Marcin Gawryluk, a także koordynator dzielnicowych w województwie podlaskim - podkom. Tomasz Waszczuk z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Przedsięwzięcie wpisuje jako jeden z elementów założeń programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzisiaj, tuż po godzinie 10 w rozgłośni Radia Białystok rozpoczęła się audycja z udziałem dzielnicowego osiedla Tysiąclecia PP w Białymstoku - asp. Marcin Gawryluka, a także koordynatora dzielnicowych w województwie podlaskim - podkom. Tomasz Waszczuka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W spotkaniu uczestniczył także kom. Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej Policji. Po wypowiedziach na antenie dotyczących roli dzielnicowego w środowisku lokalnym i budowaniu przez niego poczucia bezpieczeństwa obywateli - asp. Marcin Gawryluk rozpoczął swój telefoniczny dyżur. Rozmowy z mieszkańcami dotyczyły głownie kwestii zabezpieczenia mienia, w tym znakowania rowerów. Tego typu spotkania w Radiu Białystok odbywać się będą cyklicznie, w każdy poniedziałek. Przedsięwzięcie wpisuje jako jeden z elementów założeń programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, który przesuwa środek ciężkości w pracy dzielnicowych na bezpośredni kontakt z obywatelami. Dzielnicowy musi więc być znany mieszkańcom swojego rejonu i aktywnie działać w terenie. Kontakt z dzielnicowymi ułatwia także w praktyce aplikacja „Moja Komenda” – tzw. mobilna wyszukiwarka.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony