Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik pod hasłem „Dzień Dziecka – bezpiecznie i sportowo” na plaży miejskiej w Dojlidach

Data publikacji 01.06.2017

Liczne grupy dzieci, które uczestniczyły dzisiaj w pikniku na plaży miejskiej w Dojlidach, nie mogły narzekać na nudę. Wszystko za sprawą podlaskich policjantów, którzy zorganizowali najmłodszym mieszkańcom, nie tylko Białegostoku, ale i Podlasia – liczne atrakcje w ramach obchodów Dnia Dziecka. Dzisiejsze święto tradycyjnie połączono z akcją “Ogólnopolski Dzień Profilaktyki”.

Radiowozy, quady, autobus „więźniarka”, motocykle „na sygnałach”, armatka wodna, mini miasteczko ruchu drogowego oraz szereg pokazów, w tym z technik i taktyk interwencyjnych policjantów oraz tresury psów służbowych - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na dzieci na plaży miejskiej w Dojlidach. Ponadto, najmłodsi mieli okazję zmierzyć się w szeregu konkurencji sportowych, począwszy od biegu z przeszkodami, jeździe sprawnościowej jednośladem, czy też w wyścigu na rowerkach wodnych. Również Nadleśnictwa: Dojlidy i Czarna Białostocka zapewniły uczestnikom pikniku liczne atrakcje, w tym konkursy z wiedzy o ekologii oraz lasach. Ponadto, najmłodsi i ich rodzice dowiedzieli się, jak profesjonalnie należy udzielać pierwszej pomocy a wszystko za sprawą pokazu, zorganizowanego przez Grupę Ratowniczą Stowarzyszenia SPR „Nadzieja”.

Piknik był też świetną okazją do uroczystego podsumowania konkursu z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. „5 sposobów dla których mój tato / moja mama musi zapinać pasy bezpieczeństwa”. Spośród 223 zgłoszeń konkursowych przesłanych z terenu województwa podlaskiego, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z przedstawicielami partnerskiego Radia Białystok oraz Nadleśnictwa Czarna Białostocka wyłonili zwycięzcę oraz wyróżnili 4 przedszkolaków.

Oto najlepsi z najlepszych:

  •  Aleksandra Borko – Przedszkole Samorządowe Nr 52, Kubusia Puchatka w Białymstoku

oraz wyróżnione przedszkolaki:

  • Rafał Święcki – Przedszkole Miejskie Nr 1 „Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem
  • Tomasz Jurewicz – Zespół Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie Tartak
  • Antoni Wasilewski – Przedszkole Miejskie Nr 6 w Grajewie
  • Kinga Truchel – Przedszkole Samorządowe Nr 27 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku

W czasie niecodziennych obchodów Dnia Dziecka, policjanci przypomnieli również uczestnikom pikniku o akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, której od wielu lat przyświeca szlachetna idea promowania życia wolnego od uzależnień. Tradycyjnie, przez 60 sekund wykonywany był gest bicia serca.

Nad bezpiecznym przebiegiem dzisiejszego pikniku, w którym uczestniczyło około 800 osób czuwali uczniowie klas mundurowych „Służba w Policji” i „Bezpieczeństwo Narodowe” z XIV LO im Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.

Wszystkim dzieciom raz jeszcze życzymy uśmiechu na co dzień, a partnerów dzisiejszej uroczystości: Podlaskie Kuratorium Oświaty, BOSIR Białystok, Lasy Państwowe, Pogotowie Ratunkowe SPR Nadzieja oraz Fundację Rodziny Czarneckich zapraszamy do współpracy w ramach kolejnych przedsięwzięć profilaktycznych.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony