RUSZYŁA KAMPANIA „ŁAPKI NA KIEROWNICĘ” - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

RUSZYŁA KAMPANIA „ŁAPKI NA KIEROWNICĘ”

Data publikacji 14.06.2017

Ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę” – rozpoczęta… Dziś przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podkomisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma za zadanie przeciwdziałać zagrożeniom w ruchu drogowym związanym z używaniem telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę” rozpoczęta... Celem tego przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie zagrożeniom w ruchu drogowym związanym z używaniem telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem. W ramach akcji na terenie województwa podlaskiego prowadzone będą działania kontrolno-prewencyjne polegające na zintensyfikowaniu ujawniania wykroczeń polegających na rozmowie przez telefon komórkowy, wymagający trzymania aparatu w ręku. Ponadto, funkcjonariusze Policji promować będą cele akcji podczas różnego rodzaju spotkań z mieszkańcami, a także w trakcie przeprowadzanych kontroli drogowych. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie otrzymają również ulotki edukacyjne dotyczące założeń kampanii.

Dzięki współpracy Biura Ruchu Drogowego KGP z firmą Neptis S.A.  kierowca, który w czasie trwania kampanii włączy aplikację „Yanosik”, otrzyma na swój aparat telefoniczny żartobliwy komunikat ostrzegawczy w formie graficznej i tekstowej „Łapki na kierownicę”. W ten sposób profilaktyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotrze do szerszego grona odbiorców.

Uwaga!

Policja przypomina, że w myśl Prawa o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręce. Za naruszenie tego przepisu grozi grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych.