Augustowscy policjanci uratowali kajakarzy - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci uratowali kajakarzy

Data publikacji 24.07.2017

Policjanci z Augustowa uratowali na jeziorze Necko dwie osoby z wywróconego kajaka. Dzięki mundurowym wyziębieni 20 i 22-latek na policyjnej łodzi bezpiecznie trafili do brzegu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

Policjanci z patrolu wodnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, wczoraj po południu, pełnili służbę na jeziorze Necko. W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli wywrócony kajak oraz znajdujące się w wodzie dwie osoby, które wzywały pomocy. Widząc zaistniałą sytuację, policjanci natychmiast ruszyli im na pomoc i bezpiecznie podjęli kajakarzy z wody na pokład policyjnej łodzi. 20 i 22-latek byli wyziębieni, lecz oświadczyli, że nie potrzebują pomocy lekarskiej. Z relacji mężczyzn wynikało, że silny podmuch wiatru i wysokie fale wywróciły kajak, którym płynęli. Nie potrafili oni o własnych siłach dopłynąć do brzegu. Dzięki sprawnej akcji augustowskich policjantów zziębnięci młodzieńcy bezpiecznie zostali przetransportowani na brzeg jeziora.

Policjanci z Augustowa apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, bądź przecenianie swoich umiejętności na akwenach nie zawsze ma szczęśliwy finał, jak w tym przypadku.