Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Znicz 2017” – za nami

Data publikacji 03.11.2017

Podczas tegorocznej akcji "Znicz” podlascy policjanci zatrzymali 53 kierowców pod wpływem alkoholu. W tym czasie na terenie województwa doszło do 13 wypadków drogowych, w których 6 osób zginęło, a 15 zostało rannych.

W ubiegłym tygodniu w piątek podlascy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego województwa akcję „Znicz”. Działania, w które zaangażowanych było ponad 4700 mundurowych oraz pomagający im harcerze, pracownicy komunikacji miejskiej, funkcjonariusze straży miejskiej i członkowie grupy ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja”, trwały do czwartku. W tym czasie funkcjonariusze na terenie całego województwa dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne propagując m.in. prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród kierujących, a także rozdawali elementy odblaskowe wśród pieszych przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach noszenie ich jest obowiązkowe.

Dzięki wytężonej pracy policjantów ruch podczas świątecznego weekendu w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 53 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Mundurowi w ciągu tych siedmiu dni odnotowali na terenie województwa 13 wypadków drogowych, w których 6 osób zginęło, a 15 zostało rannych.

Za nami akcja „Znicz 2017”. Nie znaczy to jednak, że o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy już zapomnieć. Muszą one towarzyszyć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i to nieustannie, tym bardziej, że w okresie jesienno-zimowym warunki atmosferyczne coraz częściej będą niesprzyjające. 

Podsumowanie akcji "Znicz 2017" w innych jednostkach Policji:

KMP w Białymstoku

KMP w Suwałkach

KPP w Hajnówce

KPP w Sokółce

KPP w Zambrowie

KPP w Kolnie

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.21 MB)

Powrót na górę strony