Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji „SpoKREWnieni służbą” w podlaskim garnizonie Policji

Data publikacji 03.04.2018

Podlascy policjanci podsumowali drugą edycję akcji „Spokrewnieni służbą”, która trwała przez cały marzec. Jej głównym celem była pomoc chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz hołd Żołnierzom Wyklętym. Do zbiórki krwi ponownie włączyli się policjanci i pracownicy podlaskiej Policji.

Zakończyła się druga edycja akcji „SpoKREWnieni służbą”, która została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Akcja miała na celu pomoc chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz hołd Żołnierzom Wyklętym.

Oczywiście ponownie do zbiórki krwi włączyli się policjanci i pracownicy podlaskiej Policji. Niektórzy z dawców, od wielu lat, regularnie oddają swoją krew, aby ratować ludzkie życie oraz podkreślają, że jest to dla nich również forma służby na rzecz społeczeństwa. 

Przez cały marzec, krew można było oddać w mobilnych krwiobusach, czy też w wybranych punktach krwiodawstwa na terenie garnizonu podlaskiego. W tegorocznej edycji akcji „SpoKREWnieni służbą” wzięło udział 144 osoby, które oddały łącznie ponad 65 litrów krwi i osocza.

KWP w Białymstoku

KWP w Białymstoku

KMP w Suwałkach

KMP w Łomży

KPP w Augustowie

KPP w Bielsku Podlaskim

KPP w Kolnie

KPP w Siemiatyczach

KPP w Sokółce