Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawicielki Policji uczyły bielszczanki samoobrony i zachęcały do pracy w mundurze

Data publikacji 16.04.2018

Policjantki i pracownice cywilne z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotkały się z mieszkankami miasta. Mundurowe w praktyce zaprezentowały bielszczankom sposoby unikania zagrożeń i obrony przed napastnikiem. Jednocześnie przygotowane zostało stoisko informacyjne, przy którym chętnie udzielano informacji na temat pracy w Policji.

Policjantki oraz pracownice Wydziału Prezydialnego, Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim w miniony piątek w Bielskim Domu Kultury spotkały się z mieszkankami miasta. Przedsięwzięcie było pewnego rodzaju szkoleniem z zakresu samoobrony kobiet i zorganizowane zostało w ramach lokalnej inicjatywy społecznej. Zajęcia praktyczne poprowadziła policjantka zajmująca się szkoleniem bielskich policjantów w technikach interwencji. Funkcjonariuszka  przekazała uczestniczkom spotkania wiedzę w zakresie prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Kobiety dowiedziały się, jaką postawę przybrać w stosunku do agresora i co robić w przypadku bezpośredniego ataku.

Ponadto, w przygotowanym punkcie informacyjnym pracownik kadr oraz dzielnicowa udzielały wszystkim zainteresowanym informacji dotyczącej doboru do służby.