„Weekend Bezpiecznej Jazdy” z udziałem policjantów drogówki - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Weekend Bezpiecznej Jazdy” z udziałem policjantów drogówki

Data publikacji 10.06.2019

W niedzielę, w ramach hasła „A jak się ścigać to tylko na torze…” policjanci ruchu drogowego przekonywali kierowców, że szybka i brawurowa jazda dopuszczalna jest tylko w miejscach odpowiednio przygotowanych i zabezpieczonych.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku specjalnie z myślą o tych wszystkich kierowcach, którzy zdecydowali się
w niedzielne południe skorzystać z oferty zajęć na torze zorganizowali specjalne stoisko promujące bezpieczeństwo na drodze.

Inicjatywa, której pomysłodawcą był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku odbyła się na torze „Wschodzący Białystok”. Funkcjonariusze, którzy na co dzień „obsługują” wypadki drogowe informowali wszystkich miłośników szybkiej jazdy – o zasadach, które maja wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym celu między innymi zaprezentowany został tzw. symulator zderzeń, który w sposób doświadczalny przekonuje jak ważne dla bezpieczeństwa jest zapinanie pasów. Z kolei z myślą o najmłodszych uczestnikach tej niecodziennej imprezy policjanci przygotowali specjalne blok poświęcony pieszym i rowerzystom.