Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PODLASCY DZIELNICOWI LAUREATAMI KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ"

Data publikacji 02.07.2019

Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł". Laureatami 12. edycji ogólnopolskiego konkursu zostali sierżant sztabowy Adam Malecki dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łapach oraz aspirant Paweł Marcówka dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Konkurs "Policjant, który mi pomógł" trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Organizatorem tej Ogólnopolskiej Inicjatywy jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" przy współpracy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. W tym roku odbyła się 12. edycja konkursu, którego istotą jest wyróżnienie policjantów podejmujących wzorowe działania i zaangażowanych w pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. W tym roku wyróżnieni zostali sierżant sztabowy Adam Malecki oraz aspirant Paweł Marcówka.

Sierżant sztabowy Adam Malecki służy w Komisariacie Policji w Łapach. Kandydatura policjanta została wyłoniona spośród ponad setki zgłoszeń. W policji służy od 7 lat. Swoją drogę zaczynał w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, a od roku spełnia się jako dzielnicowy. Funkcjonariusz wyróżnia się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Służbę w policji traktuje jako powołanie. Postawa policjanta jest przykładem dla innych funkcjonariuszy, jak skutecznie można pomagać ofiarom przemocy w rodzinie. Łapski dzielnicowy interesuje się sportami siłowymi.

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” znalazł się również aspirant Paweł Marcówka dzielnicowy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Aspirant Paweł Marcówka jest policjantem od niemal 13 lat, a od ponad 7 lat dzielnicowym w Suwałkach. Obecnie pełni służbę w Rejonie III, który obejmuje ulice Kowalskiego, Paca, Armii Krajowej wraz z cmentarzami na ulicy Reja. Funkcjonariusz ten był wielokrotnie wyróżniany przez przełożonych za wzorowo pełnioną służbę. Suwalski dzielnicowy również interesuje się sportem i bierze udział w zawodach biegowych. 

Laureaci konkursu zostaną wyróżnieni przez Komendanta Głównego Policji podczas centralnych obchodów Święta Policji, które odbędą się 24 lipca w Warszawie.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy! 

 

Powrót na górę strony