„MAM WYBÓR… WYBIERAM ROZSĄDEK” - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„MAM WYBÓR… WYBIERAM ROZSĄDEK”

Data publikacji 02.08.2019

Podlascy policjanci kontynuując spotkania w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, zorganizowali na terenie Akademii Sportu i Rekreacji w Augustowie zajęcia profilaktyczne dzieciom i młodzieży.

Wczoraj, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkirj Policji w Białymstoku kontynuując spotkania prowadzone w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, zorganizowali na terenie Akademii Sportu i Rekreacji w Augustowie zajęcia profilaktyczne dzieciom i młodzieży.

Mundurowi przypominali zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Omówiono również tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich, wykorzystując do tego konkurs wiedzy. Uczestnicy spotkania mieli okazję uczestniczyć w pokazie tresury psa służbowego oraz aktywnej obrony przewodnika. Na koniec został zorganizowany wyścig na deskach, po którym zwycięzcy otrzymali upominki. 

Policjantka rozmawiała z instruktorami "Akademii Wodnej" o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami. Uczestników zapoznano z procedurami postępowania w przypadku ujawnienia osoby małoletniej, będącej pod wpływem środków psychoaktywnych oraz posiadającej takie środki. Mundurowi zaprezentowali również walizkę profilaktyczną, zawierającą przedmioty służące do przechowywania, ukrywania substancji zabronionych oraz ich używania. Funkcjonariusze rozdali ulotki, zawierające opis objawów mogących świadczyć o zażyciu narkotyków lub dopalaczy.  

  • Policyjna łódka, a na niej policjantka z psem służbowym
  • 6 dzieci na kajakach nad jeziorem
  • dwie policjantki wraz z dziećmi ubranymi w kapoki
  • przewodnik psa służbowego z dziecmi
  • policjanci wraz z dziećmi na prelekcji