POLICJANCI ZATRZYMALI ZŁODZIEI PALIWA - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI ZŁODZIEI PALIWA

Data publikacji 07.10.2019

Sokólscy policjanci zatrzymali złodziei paliwa. Do kradzieży dochodziło od czerwca do września na terenie jednej ze żwirowni w powiecie sokólskim. Łupem mężczyzn padło w sumie 3,5 tys. litrów paliwa. Mężczyźni wpadli w ręce kryminalnych na gorącym uczynku. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Sokólscy kryminalni, w ostatnią sobotę września, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne kradzieże paliwa. Do nielegalnego procederu dochodziło od czerwca do września na terenie kopalini surowców mineralnych w gminie Sokółka i Sidra. Łupem złodziei padło łącznie blisko 3,5 tys. litrów oleju napędowego. Mężczyźni kradli paliwo z koparek i spychaczy znajdujących się na żwirowni, a także rzeczy pozostawione w tych maszynach.

Dzięki intensywnej pracy sokółskich śledczych, sprawcy wpadli na gorącym uczynku. 28 września mężczyźni szykowali się do kolejnej kradzieży. Na jednej z dróg w rejonie żwirowni w gminie Sokółka policjanci postanowili zatrzymać do kontroli podejrzane audi. Kierowca pojazdu nie reagował na polecenia mundurowych i postanowił uciec, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Swoją ucieczkę kierowca zakończył w przydrożnym rowie. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego. Chwilę później w ręce mundurowych wpadł również drugi z mężczyzn, po tym jak przyjechał na miejsce zdarzenia licząc, że nie zostanie rozpoznany. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Kuźnica.

Obaj mężczyźni usłyszeli łącznie 11 zarzutów kradzieży, usiłowania kradzieży i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dalszym losem mężczyzn zajmie się teraz sąd.