(NIE) TRZEŹWY CZWARTEK NA PODLASKICH DROGACH - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

(NIE) TRZEŹWY CZWARTEK NA PODLASKICH DROGACH

Data publikacji 11.10.2019

Na terenie całego województwa, podlascy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy czwartek". Spośród 6157 skontrolowanych kierowców, aż 21 zdecydowało się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożyciu alkoholu, w tym 6 z nich będąc w stanie nietrzeźwości. Wszyscy wyeliminowani z ruchu nietrzeźwi kierowcy, oprócz utraty uprawnień, poniosą odpowiedzialność.

Wczoraj, na terenie całego województwa podlaskiego, w godzinach rannych i popołudniowych policjanci sprawdzali trzeźwość użytkownikom dróg. W działaniach wzięło udział ponad 100 policjantów, którzy sprawdzili trzeźwość 6157 kierowców. Niestety, aż 21 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę na "podwójnym gazie", w tym 6 znajdowało się w stanie nietrzeźwości.

Po 5, na Alei Kardynała Wyszyńskiego w Augustowie, policjanci zatrzymali do kontroli hyundaia. Po sprawdzeniu trzeźwości 58-letniego kierowcy, okazało się, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Kolejnym skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 47-letni mężczyzna, który jechał rowerem w jednej z miejscowości w gminie Płaska. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Również w Suwałkach przy ulicy Pułaskiego, wczesnym rankiem, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego mercedesa. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 60-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni kierowcy byli również uczestnikami ruchu w Białymstoku. Tuż po 6, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że 53-letni białostoczanin miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Wszyscy wyeliminowani z ruchu nietrzeźwi kierowcy, oprócz utraty uprawnień, poniosą odpowiedzialność. 

To tylko kilka przykładów nieodpowiedzialnych zachowań. Każdy kierowca wsiadający za kierownicę po spożyciu alkoholu, staje się "potencjalnym zabójcą "!

Podlascy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

  • POLICJANCI PODCZAS SPRAWDZANIA STANU TRZEŹWOŚCI KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK
  • UMUNDUROWANY POLICJANT W ŻÓŁTEJ ODBLASKOWEJ KAMIZELCE PODCZAS BADANIA STANU TRZEŹWOŚCI KIEROWCY POJAZDU OSOBOWEGO
  • POLICJANCI RUCHU DROGOWEGO PODCZAS KONTROLI POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH
  • POLICJANTKA RUCHU DROGOWEGO PODCZAS BADANIA STANU TRZEŹWOŚCI KIEROWCY CZARNEGO SAMOCHODU, A OBOK RADIOWÓZ POLICYJNY
  • POLICJANCI RUCHU DROGOWEGO PODCZAS ZATRZYMYWANIA POJAZDÓW DO KONTROLI STANU TRZEŹWOŚCI
  • UMUNDUROWANY POLICJANT RUCHU DROGOWEGO STOJĄCY NA ULICY Z UNIESIONĄ TARCZĄ DO ZATRZYMYWANIA POJAZDÓW
  • POLICJANT RUCHU DROGOWEGO PODCZAS SPRAWDZANIA STANIU TRZEŹWOŚCI KIEROWCY
  • UMUNDUROWANY POLICJANT RUCHU DROGOWEGO STOJĄCY NA ULICY Z UNIESIONĄ TARCZĄ DO ZATRZYMYWANIA POJAZDÓW
  • po lewej stronie czerwona naczepa pojazdu ciężarowego, po prawej policyjny radiowóz a pomiędzy samochodami policjant ruchu drogowego, który sprawdza stan trzeźwości kierowcy pojazdu ciężarowego